projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Ekrany projekcyjne firmy StewartPoniżej znajduje się fragment artykułu zamieszczonego w najnowszym (09/2005) magazynie Audio-Video.

Siła odbicia
Nie sposób przecenić roli dobrego ekranu w systemie kina domowego. Przekonałem się o tym dobitnie, użytkując przez dłuższy czas produkt bodaj najbardziej znanej wytwórni high-endowych ekranów, Stewart Filmscreen Corporation.

Laik zapyta, o co tu właściwie chodzi? Ekran projekcyjny na ścianie za 10 tysięcy złotych? Czy nie wystarczy gładka biała ściana, albo w najlepszym razie ekran multimedialny za kilka „stów”? Jeszcze niedawno sądziłem podobnie, no może nie dosłownie. Aż wstyd się przyznać! Fani kina domowego w wersji projektorowej śmieją się do rozpuku. To mniej więcej tak, jakby audiofilowi wmawiać, że Grande Utopia będą grały w sali gimnastycznej tak samo dobrze jak w specjalnie przygotowanym pokoju odsłuchowym.

Stewart Filmscreen Corporation
Ten uznawany za jednego z najlepszych specjalistów od ekranów projekcyjnych producent z Kaliforni został założony niedługo po II Wojnie Światowej, w 1947 roku. Od początku był to biznes rodzinny, przechodzący z pokolenia na pokolenie. Obecnie firmą kieruje Patrick Stewart. Ekrany Stewarta są wykorzystywane przede wszystkim przez zawodowców, w studiach produkcyjnych i kinach. Trudno o lepszą rekomendację niż fakt, iż są rokrocznie używane podczas wielkiej gali wręczania Oskarów.
W 1994 roku Stewart zabłysnął powierzchnią odbijającą StudioTek 130 (produkowaną do dziś), która dała jej przepustkę na młody wówczas rynek kina domowego. Opracowana we współpracy z Joe Kane’em – znanym guru amerykańskiego rynku video – zapewniała wcześniej nieznaną jakość obrazu ze współczesnych projektorów do kina domowego.
Kolejnym przełomem była referencyjna powierzchnia FireHawk, zaprojektowana specjalnie z myślą o projektorach DLP. Również i ona powstała w konsultacji z Joe Kane’em. W listopadzie ubiegłego roku wprowadzono kolejną powierzchnię wzorcową o nazwie...

Grayhawk
Jest to powierzchnia szara o najmniejszym współczynniku gain spośród wszystkich produkowanych ekranów Stewarta – 0,95. W porównaniu do FireHawka charakteryzuje się ponadto znacznie szerszym katem oglądalności – aż 160 stopni (zamiast 100). Jednak najważniejszą cechą GrayHawka jest podwyższona odporność na światło zewnętrzne. W warunkach oświetlenia zewnętrznego ma zapewniać znacznie lepszy kontrast niż powierzchnie białe i srebrne. GrayHawk ma też pogłębiać czerń, odwzorowanie szczegółów w cieniach oraz nasycenie kolorów – parametry krytyczne z punktu widzenia fanów kina domowego. Został zoptymalizowany pod kątem projektorów typu DLP, LCD lub D-ILA.
Ekran o widocznej szerokości 2,20 m otrzymałem wraz ze sztywną ramą Luxus ScreenWall przewidzianą do montażu ściennego. Jest to znacznie tańsza opcja niż system rozwijany elektrycznie, a równie dobra (jeśli nie lepsza) pod względem mechanicznym. Rama jest w całości wykonana z czterech zamkniętych i skręcanych ze sobą profili aluminiowych i na całości powierzchni pokryta czarnym welurem (VeLuxe). To nie żaden bajer tylko bardzo istotny element każdego ekranu: czarne obramowanie ułatwia koncentrację wzroku, eliminuje problem overscaningu (nawet jeśli rzucany obraz wychodzi poza powierzchnię ekranu, to i tak tego nie widzimy). Welur VeLuxe jest tak czarny, że praktycznie w ogóle nie odbija światła z projektora. Rama jest bardzo sztywna, dzięki czemu nie występują żadne odkształcenia powierzchni odbijającej...

(ciąg dalszy w numerze AV 9/2005)

amplituner
Zobacz ekran Stewart ScreenWall Deluxe
amplitunerZobacz dlaczego ekrany Stewarta są najlepsze
amplitunerTest ekranu Stewart FilmScreen GrayHawk w magazynie Home Theater
sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.