projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 HT3000 - rekomendacja S&Vprojektor Full HD 1080P - Sim2 HT3000

Poniżej prezentujemy bardzo obszerne fragmenty recenzji, która ukazała się na łamach magazynu Sound & Vision. Redakcja przyznała projektorowi Sim2 HT3000 swoją REKOMENDACJĘ i CERTYFIKAT jakości.

UWAGA: Model Sim2 HT3000 został zastąpiony nowszą wersją - Sim2 HT3000 EVO (HT3000E), która w stosunku do pierwowzoru posiada wyższą jasność, lepszy kontrast i lepszą czerń. Nowością jest model Sim2 HT3000 HOST, bliźniaczo podobny do modelu EVO z tą różnicą, że dodatkowo wyposażony w zewnętrzny procesor obrazu umożliwiający podłączenie urządzeń AV w odległości do 250m od projektora.


Fragmenty recenzji:

Projektory zawsze stanowiły najlepszą i najbardziej atrakcyjną formę oglądania filmów w domu. Obecnie  nowa era rzutników 1080p jest w stanie odsłonić wszystkie zalety materiałów wysokiej rozdzielczości. Mamy zatem dodatkowe powody, aby skłonić się do tej właśnie formy oglądania filmów. Sim2 HT3000 jest jednym z pierwszych projektorów kina domowego, wykorzystujących technologię 1920x1080 firmy Texas Instruments. Jedno chipowy model z 7-segmentowym kołem kolorowym i pełną 10-bitową obróbką wideo sprzedawany jest za kwotę 71.000 zł.

Ze względu na fakt, iż pojawiła się w sprzedaży spora ilość znacznie tańszych urządzeń 1080p, włączając w to m.in. rzutniki LCoS firmy JVC i Sony, a na horyzoncie widzimy projektory Runco, Sharpa, czy Optomy – wysoka cena Sim2 zdaje się być ciężka do przełknięcia.

Nie jest to do końca prawda. Musimy sobie zdać sprawę, że HT3000 (następca - Sim2 HT3000E oraz Sim2 HT3000 HOST) nie jest zwykłym projektorem. Razem z wysokiej rozdzielczości obrazem, eleganckim europejskim wzornictwem, wiele cech świadczy o niesłychanej swobodzie instalacyjnej. Funkcja pionowego przesunięcia obiektywu (Lens Shift) ułatwi każdą instalację. Elektryczny regulowane powiększenie i ostrość obiektywu. Całkowicie kontrolowany overscan, 36-stopniowa korekcja temperatury barw, a także 12 predefiniowanych ustawień dla gammy. Możliwość doboru optymalnych ustawień do oglądania zarówno w czasie dnia, jak i nocy. Niech nikt nie śmie mówić, że Sim2 nie daje narzędzi do wyświetlenia idealnegoobrazu.

Opływowe kształty obudowy HT3000 nadają rzutnikowi charakter sportowego auta. Niski profil projektora i relatywnie cicha praca wentylatorów (w porównaniu do innych) oznacza, że prawdopodobnie nie zwrócisz uwagi jeśli będzie wisiał pod sufitem.

Panel złącz sygnałowych zlokalizowany na tylnej obudowie zawiera praktycznie każde złącze, jakie mógłbyś sobie zażyczyć. Wliczając w to 2 wejścia HDMI, VGA, komponent video, RGB+HV.

Prawdopodobnie zdecydowana większość użytkowników będzie używała projektor w zaciemnionych pomieszczeniach, dlatego dobrą informacją jest fakt, że pilot posiada podświetlane przyciski i jest prosty w nawigacji po ciemku.

USTAWIENIA
Umieściłem HT3000 na niskim stoliku w odległości 12 stóp od 92” ekranu Da-Lite z powierzchnią High Contrast. Znajdowałem się dokładnie w odległości rekomendowanej przez zalecenia THX. Wszystko idealnie dopasowane, aby móc w pełni docenić szczegółowość detali 1080p.
Regulacje ustawień obrazu, w jakie jest wyposażony HT3000 są bardzo proste w obsłudze. Każde ustawienie jest niezależnie przechowywane w pamięci dla konkretnego źródła wideo. Mamy do dyspozycji 9 ustawień dla banków pamięci, w których możemy zapisać swoje osobiste preferencje, a następnie nazwać je – np. „TV w czasie dnia”. Najbardziej jednak zaimponowały mi regulacje temperatury kolorów i krzywej gamma.  
Pośród bardzo przydatnych predefiniowanych ustawień (pośród których „LOW” znalazło się najbliżej 6500K), projektor ma możliwość ustawienia temperatury barw, która pozwala na przemieszczanie koordynatów  X i Y wzdłuż diagramu CIE. 12 trybów gamma obejmuje zakres od całkowicie zaciemnionych pomieszczeń, aż po optymalizowanych pod kątem oglądania przy włączonym świetle. Używałem ustawienia ST5, który pogłębiał czerń i lekko dodawał jasności, bez istotnych zmian w pozostałych obszarach obrazu.

JAKOŚĆ OBRAZU
HT3000 pojawił się niemal w tym samym czasie, co moja nowa Toshiba HD DVD. Poczułem, że umarłem i poszedłem do nieba kina domowego. Moim pierwszym filmem okazał się Happy Gilmore -  jeden z bardziej psychotycznych filmów Adama Sandlera. W jednej z pierwszych scen filmu, kiedy Happy po raz pierwszy odkrywa swoje zdolności do gry w golfa, niezwykle dynamiczny kontrast Sima potrafił ukazać na jednym planie subtelną grę światła słonecznego na białych schodach, podczas gdy na drugim planie cienie nad drzewami pozostały jednolite, głęboko czarne.

Obraz był wystarczająco jasny – nasze pomiary to potwierdzają. Odcienie skóry aktorów pozostały naturalne i prawidłowo zabarwione. Jednocześnie czerwone pelargonie i błękitne hortensje były obficie i doskonale nasycone.  Przeskakując do sceny, w której Happy i Chubbs słuchają zawodowego gracza w golfa McGavina podczas mowy otwarcia turnieju, byłem zdumiony nie tylko widząc meszek na białym swetrze Chubbsa, ale także wzór w paski na jego błękitnej koszuli. Sim2 HT3000 zdawał się wyświetlać te ultra detale bez jakiejkolwiek zadyszki.
Kiedy przełączyłem na mecz baseballa nadawany w 720p na ESPN HD, obraz w dalszym ciągu był ostry, widać było jedynie lekki spadek w szczegółowości. Nie mogłem także nie zauważyć, że boisko wyglądało nieco blado w stosunku do tego, co zwykłem widzieć patrząc na mecze nadawane na ESPN. Przedstawiciel Sim2 powiedział, że firma celowo zmniejszyła nasycenie na złączach HDMI – prawdopodobnie po to, aby uniknąć nienaturalnie przesyconych zieleni znanych z niektórych projektorów cyfrowych.

Przechodząc do kolejnego seansu, odkryłem że HT3000 jest w stanie wyświetlić rewelacyjną grę cieni i szczegółowość w szarych scenach podczas westernu HBO, serialu Deadwood.
Mogłem bez problemu zauważyć surową strukturę drewna w pomieszczeniach salonu. Podczas gdy zwykle mocno obawiam się „efektu tęczy” generowanego przez koła kolorowe na 1-chipowych DLP, tutaj zaledwie byłem je w stanie zauważyć – prawdopodobnie dlatego, że Sim2 użył koła o dużej prędkości, o 7-segmentach.

Wreszcie, skalowanie sygnału video o standardowej rozdzielczości było w przypadku HT3000 znacznie lepsze niż średnia na rynku. Filmy na DVD co prawda nie wglądały tak szczegółowo i ostro jak z playera HD DVD. Chociaż redukcja szumów pomogła wyeliminować efekty pełzania na materiałach o niskiej rozdzielczości, zauważyłem niewielką stratę w szczegółach, kiedy funkcja była użyta.

PODSUMOWANIE
Zwiększenie rozdzielczości, jaką niesie ze sobą Sim2 HT3000 wnosi zupełnie nową jakość do obrazu. Chociaż to relatywnie drogi projektor, w pełni przekonuje mnie i zachęca do odkrycia jego potencjału. Jestem pod wrażeniem nie tylko jego obrazu, ale także całości konstrukcji, począwszy od pięknej obudowy, aż do przemyślanego menu i regulacji ustawień obrazu. Jeśli planujesz budowę konkretnego kina bazującego na projektorze 1080p, a cena nie gra roli – musisz koniecznie zobaczyć, na co stać Sim2 HT3000.

Przypomnienie: Następcą modelu HT3000 jest projektor Sim2 HT3000 EVO, który oferuje jeszcze wyższą jakość obrazu.

sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.