projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 HC3000 - perfect visionW najnowszym (lipiec/sierpień 2006) wydaniu amerykańskiego wydania magazynu The Perfect Vision pojawiła się bardzo pochlebna recenzja projektora Mitsubishi HC3000.
Poniżej prezentujemy jej fragmenty:

"Mitsubishi HC3000 posiada 200-wattową lampę, co oferuje dość dużą moc jak na mały 1-chipowy projektor. Pozwala to na wypełnienie światłem znacznie większej powierzchni ekranu niż mogą to uczynić konkurenci w tej klasie. Dla tego i wszystkich podobnych 1-chipowych projektorów DLP, a także LCD – rekomenduję zastosowanie ekranu Stewart Grayhawk RS. Jest to optymalny ekran do pomieszczeń dedykowanych do kina domowego, z możliwością pełnej kontroli światła.
Sugeruję ten materiał używać do ekranów o wielkości 84-96 cali, nie większych.

Biorąc pod uwagę jego cenę, HC3000 przedstawia się całkiem nieźle. Precyzyjność kolorów jest dobra. Kolory podstawowe: czerwony, zielony i niebieski są bardziej wierne niż wiele projektorów LCD i DLP jakie testowałem.
Kodowanie kolorów było wierne zarówno dla materiałów standardowej jak i wysokiej rozdzielczości, bez elementu „wypychania czerwieni”. Oznacza to, że po prawidłowej kalibracji uzyskasz doskonale nasycony obraz.
Ustawienia kolorów w trybie USER pozwalają jako jedyne na pełną kalibrację. Jak już wspomniałem na początku recenzji ustawienie fabryczne 6500 jest dalekie od ideału.
Po kalibracji skala szarości miała przebieg liniowy i bardzo bliski standardowi 6500 stopni Kelvinów. Dokładność dekodera kolorów, kolorów podstawowych, gammy, a także skali szarości sprawiały, że wyświetlane kolory i odcienie skóry ludzkiej były naturalne, zwłaszcza jak na projektor klasy podstawowej. 
Oglądając rozmaite sceny z referencyjnej jakości transferu DVD filmu „Piąty element”, miałem do czynienia ze znakomitym nasyceniem kolorów i bardzo naturalnie wyglądającymi odcieniami skóry.

Jak wspomniałem wcześniej, DarkChip2 zapewnia całkiem niezłą czerń, jednak nie aż tak dobrą jak projektory z DarkChip3. Pomimo tego czerń na HC3000 była nieco głębsza i obfitsza niż na projektorach LCD. Czerń była także całkiem czysta i gładka, bez artefaktów w ciemnych scenach.

Podsumowanie
Mitsubishi HC3000 jest bardzo dobrym zawodnikiem, w porównaniu do podobnie wycenionych projektorów LCD i DLP. Zwłaszcza robi wrażenie jego dokładność i wierność w odwzorowaniu kolorów.
HC3000 bez wielkich trudności pokonuje swoją jakością podobnie wycenione projektory LCD jeśli tylko będzie dobrze skalibrowany. Jeśli tylko planujesz złożyć w całość system kinowy, a budżet jest ograniczony, HC3000 może być właściwym wyborem."
sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.