projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Epson TW2000 - Kino DomoweNajlepszy projektor Full HD do kina domowego, jaki dotychczas trafił do naszego laboratorium testowego.
Juliusz Kornaszewski, Kino Domowe nr 4/2008
Recenzja pochodząca z magazynu Kino Domowe. Więcej szczegółów w najnowszym, kwietniowym numerze magazynu.


Epson EMP-TW2000
 
Epson EMP-TW2000 to udoskonalony następca bardzo dobrego projektora EMP-TW1000 (KD 6/2007). Czarna obudowa urządzenia kształtem i wymiarami nie różni się od poprzednika. Ma również taki sam dobry obiektyw firmy Fujinon, w którym zastosowano 14 soczewek, w tym dwie asferyczne. Nowy projektor Epsona dysponuje zoomem wynoszącym 2,1: 1, co w połączeniu z mechaniczną regulacją położenia obiektywu w pionie i poziomie bardzo ułatwia jego instalację.

 Epson EMP-TW2000
 
W EMP-TW2000 zastosowano, wykonane w technologii C2Fine, najnowszej generacji panele LCD (D7) o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Są one zintegrowane z 12-bitowymi sterownikami (w EMP-1000 były 10-bitowe), co zwiększa szybkość działania tranzystorów i skraca czas reakcji matrycy, a w efekcie poprawia płynność wyświetlanego obrazu.

Jednak najważniejszą innowacją zastosowaną w najnowszym modelu Epsona jest wyposażenie go w technologię DeepBlack, zwiększającą głębię czerni i podnoszącą współczynnik kontrastu do poziomu aż 50 000: 1 (poprzednik oferował 12 000: 1).

Dobrze skalibrowany fabrycznie projektor LCD Full HD. Wysokiej jakości obraz, z doskonałym kontrastem i nasyconymi barwami. Duży zakres zoomu. Łatwa instalacja.
 
EMP-TW2000 wyposażono także w udoskonaloną dynamiczną przesłonę, która działa ciszej niż w EMP-TW1000. W zależności od aktualnie wyświetlanego obrazu ograniczany jest strumień światła, tak aby maksymalnie zwiększyć kontrast i poprawić reprodukcję czerni.

W nowym modelu zwiększono jasność z 1200 do 1600 ANSI lumenów (w trybie Dynamic, dobrym do oglądania telewizji w dzień).

W trybach kinowych jasność spada do poziomu ok. 360-400 ANSI lumenów. Generowany przez urządzenie obraz jest krystalicznie czysty, z rewelacyjnym kontrastem, bardzo plastyczny, z dobrze nasyconymi kolorami i niezwykle głęboką czernią. Gdy sygnał źródłowy jest wysokiej jakości (np. z dysków Blu-ray/HD DVD czy telewizji HDTV), obraz jest całkowicie pozbawiony szumów.

W porównaniu z poprzednikiem, w EMP-TW2000 rozbudowano zestaw gniazd, wyposażając projektor w dwa złącza HDMI w wersji 1.3, pozwalające m.in. zwiększyć spektrum reprodukcji barw, pod warunkiem że urządzenia będące źródłem sygnału są równie nowoczesne i dysponują kompatybilnym złączem.

Warto dodać, że EMP-TW2000 sprzedawany jest z 3-letnią gwarancją, która obejmuje nie tylko projektor, ale i zamontowaną w nim lampę (jeśli nie pracowała dłużej niż 1700 godz.).

WERDYKT
test projektor Epson TW2000

Epson EMP-TW2000
sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.