projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Cine Alta 4K - Niemcykino cyfrowe

Dnia 16 listopada 2007 w kompleksie kinowym CINEPLEX w Munster (Niemcy) nastąpiło uroczyste uruchomienie kina cyfrowego bazującego na nowym projektorze kinowym Sony Cine  Alta 4K.
Jest to jedno z pierwszych urządzeń w Europie i jednocześnie pierwszy egzemplarz, który został zainstalowany w Niemczech. Przy projekcie bezpośredni udział brali specjaliści z Sony, pilnując aby cała instalacja i uruchomienie odbyło się na należytym poziomie.

Projektor SXRD Cine Alta 4K oznacza kolejny krok w kierunku uzyskania lepszej jakości obrazu w kinie. Czasy ciężkich szpul na których dostarczane są filmy idą powoli w niepamięć, przyszłość leży w zapisie cyfrowym. Filmy są wtedy zapisywane na specjalnych serwerach medialnych, z których podczas projekcji pobierane są dane.

projektor cyfrowy
Lista utwórów filmowch oczekujących w kolejce do wyświetlenia. Całością steruje oprogramowanie Sony, obsługującej serwery medialne zabudowane w obudowie do projektora.

Technika projekcyjna 4K pozwala na poczwórne zwiększenie rozdzielczości w stosunku do tego co oferują obecnie niektóre kina cyfrowe 2K - jest to z kolei bardzo blisko możliwości obecnych projektorów kinowych full hd rozpowszechnionych na rynku konsumenckim.  4K odnosi się do rozdzielczości jaką oferuje projektor kinowy, wynosi ona 4 096 x 2 160. Jest to zatem aż prawie 9 mln pikseli, czyli drobnych punktów z których składa się obraz. Tak duża ilość pikseli przy odpowiednim materiale filmowym potrafi dostarczyć niezapomnianych wrażeń. Obraz jest niezwykle plastyczny, pozbawiony jakiegokolwiek migotania, a także znakomicie ostry i wyrazisty. Podczas pierwszej prezentacji projektora w kinie, kiedy pokazano fragmenty filmu  „The Simpsons”, widzowie twierdzili, że jeszcze nie widzieli tak przestrzennego i niemal 3-wymiarowego obrazu.

digital cinema
Na przodzie tradycyjny 35mm projektor, w tle nowy projektor 4K SRX-R110

Największą bolączką właścicieli jak i samych widzów kina w Munster na chwilę obecną jest brak filmów w wersji 4K. Zdecydowana większość filmów cyfrowych obecnie dostępnych jest w formacie 2K, która nie pozwala w pełni wykorzystać potencjału projektora Cine Alta SRX-R110. Manager z Sony Niemcy potwierdził, że na koniec roku 2007 dostępne były tylko 4 tytuły wydane w formacie 4K: "Spiderman 3", "Casino Royale", "Black Dahlia" and "Ocean s Thirteen". Pozostałe tytuły pojawiające się w kinach cyfrowych to wersje 2K.
Sam projektor kinowy Sony SRX-R110 wykorzystany w kinie w Niemczech, jest wykonany w technologii promowanej przez Sony – SXRD. Pozwala on osiągnąć jasność 10 000 lumenów. Ta wersja sugerowana jest do ekranów kinowych o szerokości pomiędzy 7,5 a 12 metrów. Projektor umożliwia podzielenie ekranu na 2 części i niezależne wyświetlanie 2 filmów w rozdzielczości 1920x1080, czylu Full HD.
sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.