projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Blu-raySony po raz kolejny odkłada premierę Blu-ray

Podczas gdy standard HD DVD zdobywa coraz szerzej rynek amerykański, producenci należący do obozu Blu-ray ogłaszają kolejne opóźnienia związane z dostarczeniem produktów na rynek.
Czy notoryczne przeciąganie terminu premiery na dobre wyjdzie standardowi?

Sony ogłosiło po raz kolejny, że premiera odtwarzacza BDP-S1 zostanie przesunięta. W chwili obecnej pada  termin „okolice 15 sierpnia 2006” . Poprzednia data premiery była określana na: „w okolicach lipca”. Ten termin z kolei i tak był przekładany z 30 czerwca.

Informacja o przełożeniu daty premiery odtwarzacza BDP-S1 oznacza, że być może wcześniej zobaczymy na rynku komputer VAIO RC300, który ma być sprzedawany w cenie sugerowanej $3.500.
Serwis sonystyle.com na swoich stronach www podaje jedynie informacje o komputerze, bez podania jakiejkolwiek daty, kiedy produkt ma trafić na rynek.
Reasumując, być może dojdzie do sytuacji, że pierwszym odtwarzaczem Blu-ray ze stajni Sony jaki trafi na rynek, będzie dopiero konsola Sony Playstation 3 przewidywana na listopad.

Pierwsze wydawnictwa filmowe Blu-ray są zapowiedziane na 20 czerwca. Na chwilę obecną odtwarzacz Samsunga wydaje się być jedyną nadzieją na możliwość odtworzenia wydanych tytułów. Oczywiście zakładając, że trafi on na rynek w określonym przez producenta czasie. Samsung zapowiedział, że odtwarzacz trafi do sklepów w 5 dni po pojawieniu się pierwszych tytułów. Da to klientom mnóstwo czasu na przeczytanie „od deski do deski” książeczek dodanych do płyt Blu-ray zanim będą mogli włożyć płyty do odtwarzacza :)


Pogłoski o odłożeniu terminu premiery odtwarzacza Blu-ray Samsunga (13 czerwiec)W ostatniej chwili pojawiły się pogłoski, że Samsung może opóźnić premierę swojego odtwarzacza BD-P1000. Samsung jednak podkreślił w oświadczeniu, że premiera amerykańska przewidziana na 25 czerwca ma dojść do skutku.
Pogłoski mają jakieś uzasadnienie. Samsung ogłosił już przełożenie premiery odtwarzacza Blu-ray na rynku UK. Została ona przesunięta na wrzesień tego roku. Podczas gdy wszystko może się wydarzyć w przeciągu tych dni poprzedzających datę 25 czerwca, przynajmniej wiadomo że nic nie zagrozi ujrzeniu standardu Blu-ray światła dziennego.
W związku z opóźnieniem dostawy odtwarzaczy firm Sony i Pioneer, Samsung BD-P1000 wydaje się być ostatnią nadzieją na czerwcową premierę.
Jakby nie patrzeć na problem, Pioneer dostarczył pierwszą wewnętrzną nagrywarkę Blu-Ray, model BDR-101A. W sprzedaży jest za kwotę 995 dolarów, czyli nieco mniej niż najtańszy odtwarzacz stacjonarny, który ma się pojawić w pierwszej kolejności. Nawet jeśli wszystkie 3 odtwarzacze nie trafią do sprzedaży w czerwcu, klienci ciągle będą mieli szansę odtworzyć nowo wydane tytuły na stacjonarnym komputerze. Oczywiście będą musieli być zaopatrzeni w sprzęt umożliwiający wyjście sygnału 1080p aby móc w pełni wykorzystać potencjał technologii.


Philips Electronics ogłasza pojawienie się odtwarzacza i nagrywarki Blu-ray.

Philips Electronics ogłosił pojawienie się odtwarzacza Blu-ray o symbolu BDP9000 wraz z nagrywarką komputerową TripleWriter SPD7000. Oba urządzenia mają trafić na rynek w 3-cim kwartale 2006.
Odtwarzacz Blu-ray będzie posiadał wyjście HDMI wspierające najwyższy format 1080p. Będzie on także miał możliwość wypuszczenia sygnału 1080i po złączu komponentowy. Nagrywarka komputerowa TripleWriter będzie umożliwiała odtwarzanie i nagrywanie płyt CD, DVD oraz Blu-ray. Urządzenie będzie mogło być podłączone za pomocą interfejsu SATA. Zapowiedziana cena na BDP9000 wynosi $999. Nie ma informacji na temat ceny TripleWriter SPD7000.

Źródło: Audio Video Revolution


sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.