projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom, kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna

Podaj nam swój adres e-mail jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach:  

 Arcam AVR280 - test w AudioVideoPrzedstawiamy tutaj obszerne fragmenty testu amplitunera Arcam AVR280 zamieszczonego w czerwcowym numerze AudioVideo: 

Budowa

Wnętrze AVR-a istotnie potwierdza deklaracje producenta odnośnie audiofilskich aspiracji urządzenia. Na uwagę zasługuje zasilacz. I to nie tylko ze względu na potężny transformator toroidalny. Również pozostałe elementy zasilania sugerują, że do tego zagadnienia inżynierowie z Pembroke podeszli poważnie. Dwa mostki prostownicze, cztery elektrolity do aplikacji audio o pojemności 12 000 µF każdy oraz nie mniej niż 8 stabilizatorów mają za zadanie obdzielać poszczególne obwody czystą energią elektryczną. Jest jeszcze dodatkowy, mały transformator, który prawdopodobnie obsługuje elementy sterowania i wyświetlacz. Ten ostatni odizolowano stalowym ekranem od reszty układów.

 Wnętrze jest schludne i dobrze zorganizowane. Dwie płytki 7-kanałowych końcówek mocy (jedna nich zawiera również przedwzmacniacz) rozmieszczono po obu stronach masywnego, dwuczęściowego radiatora aluminiowego, który od spodu jest chłodzony wentylatorem. Praktycznie cały tor audio jest zbudowany z elementów dyskretnych. Sygnały wejściowe są obsługiwane przez 5 płytek drukowanych zorientowanych pionowo. Trudno doszukać się na nich konkretnych elementów, gdyż montaż jest po prostu zbyt ciasny.
Przedni panel obfituje w okrągłe przyciski funkcyjne. Większość z nich służy do wyboru źródła. Prócz tego są jeszcze regulacje barwy (niskie / wysokie), przełącznik trybów efektowych, selektor sygnału dla drugiej strefy, przycisk Direct, wyciszanie i "twardy" włącznik sieciowy. Do tego oczywiście gałka sterowania głośnością i duży jack dla słuchawek (impedancja 16-600 omów).

Brzmienie

Arcam, słuchany w pierwszej kolejności, bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Nie spodziewałem się tak otwartego i przejrzystego brzmienia z amplitunera audio-video. Porównanie jakości dźwięku z wejść analogowego i cyfrowego (w obu przypadkach źródłem sygnału był odtwarzacz Denon DVD-3930) pokazało istotne różnice na korzyść tego drugiego. Co ciekawe, podobnie było z dedykowanym odtwarzaczem Arcama (DV135). AVR280 poprzez wejście analogowe brzmiał łagodniej, bardziej analogowo, ale bas, jak również średnica były mniej konturowe, co ostatecznie uznałem za odstępstwo od ideału. W każdym razie, brzmienie zaskakuje energetycznością średnich tonów, brakiem wyostrzenia lub - przeciwnie - ściemnienia barwy, spotykanym u konkurencji. Znacznie lepsza niż w Marantzu jest przede wszystkim rozdzielczość i ogólna klarowność przekazu. Z dużo większą łatwością Arcam sterował też 4-omowymi Zollerami. Dźwięk był swobodny, wolny od kompresji. Niemal przez cały czas trwania odsłuchów nie chciało mi się wierzyć, że tak dobrze może brzmieć amplituner za około 5000zł. Pod względem tonalnym, Arcam jest bliski neutralności. Bardzo dobre oceny zbiera również bas. Niskie tony są wyjątkowo prężne i wartkie. W połączeniu z bezpośrednią, niezaowalowaną średnicą skutkuje to ponad przeciętną rytmicznością przekazu. AVR280 znacznie bardziej niż SR7001 prowokował mnie do przytupywania nogą w takt muzyki. Inna sprawa, że bas jest trochę odchudzony (w skali absolutnej) i przez to skrócony.

Konkluzja

Arcam AVR280 nie jest adresowany do tych, którzy przykładają dużą uwagę do wyposażenia, czy też traktują amplituner AV jako jednostkę centralną nowoczesnego kina domowego z licznymi źródłami sygnału.
... AVR280 to jeden z najlepiej brzmiących amplitunerów na rynku. W parze z niedrogim odtwarzaczem DVD podłączonym cyfrowo zapewnia dźwięk na poziomie dobrych zestawów audiofilskich z pogranicza kategorii C i B. A to już naprawdę coś.

amplituner Arcam Diva AVR250Zobacz amplituner Arcam Diva AVR280
sim2 multi-room
Projektory Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Cinematic Wrocław - doskonała oferta na projektor, kino domowe i multiroom.