projektory  kino domowe Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja i projekt kina domowego


» produkty » Amplitunery » klasa wyższa
 Arcam AVR400
klasa wyższa
AVR400 to bazująca na swoich poprzednikach, czyli AVR600 i AVR500 konstrukcja, która jest bogato wyposażony w najnowsze technologie High Definition, takie jak pełne dekodowanie wysokiej rozdzielczości formatów audio Dolby TrueHD i DTS HD Master.

PRODUKT WYCOFANY Z OFERTY.Światowa reputacja Arcama w produkcji urządzeń audio-video budowana jest od ponad 30 lat. W tym czasie firma zdobywała szereg nagród na całym świecie i, co najważniejsze, zaspokajała potrzeby najbardziej wymagających entuzjastów dobrego brzmienia.

Z dumą przedstawiamy najnowszy amplituner do kina domowego – model AVR 400. To bazująca na swoich poprzednikach, czyli AVR600 i AVR500 konstrukcja, która jakością brzmienia przypomina najlepsze stereofoniczne produkty Arcama. Został zaprojektowany tak, by być perfekcyjnym centrum kina domowego i zachowując jednocześnie brzmienie audiofilskiego, purystycznego wzmacniacza stereo.

AVR400 jest bogato wyposażony w najnowsze technologie High Definition, takie jak pełne dekodowanie wysokiej rozdzielczości formatów audio Dolby TrueHD i DTS HD Master. Jest kompatybilny z plikami czytanymi z przenośnych pamięci USB lub z serwerów sieciowych. Wbudowany tuner AM/FM/DAB zaspokoi każdego malkontenta, chcącego zdobywać nowe informacje oraz zapewni jakość znaną z samodzielnych tunerów radiowych. Wbudowany odbiornik radia internetowego poszerzy możliwości przez dostęp do stacji radiowych z całego świata.

Warto również zwrócić uwagę na sekcję wideo, która gwarantuje najwyższej klasy obraz niezależnie od źródła sygnału. Pełny upskaling to zasługa niezwykle zaawansowanego technologicznie procesora wideo Torino, który daje możliwość skalowania obrazu do 1080p/60 i wspomaga pełne 1080p/24 fps wraz z obrazem 3D. W rezultacie otrzymujemy wspaniały, naturalny i ostry obraz z realistycznymi barwami.

Aby wykorzystać najnowsze osiągnięcia w dziedzinie audio-videon AVR400 wyposażony jest w gniazda HDMI w wersji 1.4a, czyli posiadające ARC (kanał zwrotny audio) oraz CEC (Customer Electroic Control). Dzięki temu AVR400 jest perfekcyjnym uzupełnieniem systemów opartych o cyfrową telewizję, Internet lub tuner TV.

AVR400 będzie również doskonałym wyborem dla nowoczesnych instalacji kina domowego typu „custom” – dzięki RS232, IR i kontrolę zasilania 12V może być zastosowany w kompleksowych instalacjach multi-room. Bardzo mały pobór mocy w trybie standby (0,5 W) to już tylko kropka nad „i”.

Przeczytaj test amplitunera Arcam AVR400 - rekomendacja Audio-Video

Amplituner dźwięku wielokanałowego Arcam AVR400 to najlepiej brzmiące urządzenie w swojej klasie. Oferuje dźwięk, jakiego nie powstydziłby się żaden producent nawet w dwukrotnie droższym urządzeniu. AVR400 jest niezwykle muzykalny i przy tym jednocześnie dynamiczny. Dzięki tym dwóm cechom cieszy ucho zarówno podczas słuchania płyt CD z dobrej klasy odtwarzacza CD jak i zaskoczy podczas seansu filmowego. Genialna dynamika i ekspresja dostarczą niezapomnianych wrażeń. Dobrej jakości ścieżka filmowa jest w stanie przenieść nas do filmowej rzeczywistości. Brzmienie AVR400 jest tak dobre, że zapominamy że mamy do czynienia z amplitunerem kina domowego, a raczej z wyrafinowanym sprzętem audio.

Fragment recenzji z magazynu Audio-Video (6/2011): Stworzono świetną alternatywę dla przeładowanych funkcjami i możliwościami maszyn pochodzących z Japonii. AVR400 brzmi od nich znacznie lepiej, ma to, co potrzeba, i jest nieskomplikowany w codziennej obsłudze. Nie znam amplitunera ani wzmacniacza wielokanałowego w zbliżonej cenie, który zapewniałby równie naturalny i wciągający dźwięk wielokanałowy.”

AVR400 został zaprojektowany w Anglii. Dostępny jest w kolorze srebrnym i czarnym.

Specyfikacja techniczna

Wejścia video:

    * HDMI x5
    * komponent video x3
    * S-Video x4
    * kompozyt x4

Wyjścia video:

    * HDMI x1
    * komponent x1
    * kompozyt (Zone 2) x2

Wejścia audio:

    * HDMI x5
    * cyfrowe koaksjalne x4
    * optyczne TOSLINK x2
    * analogowe liniowe (RCA) x6
    * wielokanałowe (“multichannel”) – 8 x RCA – x1
    * panel przedni: Line In/Digital x1 (3,5 mm mini-jack)
    * USB x1
    * Ethernet x1

Wyjścia audio:

    * HDMI x1 (ARC - Audio Return Channel)
    * wyjście z przedwzmacniacza wielokanałowe – 8x RCA – x1
    * wyjście z przedwzmacniacza stereo (Zone 2, RCA) x1
    * gniazdo słuchawkowe (3,5 mm mini-jack) x1

Instalacje multi-room:

    * RS232 x1
    * iPod (dla rDock)
    * 12 V trigger x2 (Zone 1 & 2, 12 V, 100 mA)
    * IR x2 (Zone 1 & 2)

Dekodery kina domowego:

    * Dolby TrueHD, Dolby Digital Plus
    * Dolby Digital EX
    * Dolby Digital
    * Dolby Volume
    * DTS-HD Master Audio
    * DTS, DTS96/24
    * DTS-ES (matrix & discrete)
    * Dolby Pro Logic IIx Movie, Music, Game
    * Dolby Pro Logic
    * DTS Neo:6 Cinema, Music

Odtwarzanie z USB/Ethernetu:

    * MP3
    * WMA
    * FLAC
    * AAC z DRM10

Wejścia analogowe:

    * czułość wejściowa: 1 V-4 V (sterowane z menu)
    * impedancja wejściowa: 47 kΩ
    * sygnał/szum (CCIR, 65 W): 100 dB

Wzmacniacz

    * Moc wyjściowa 130 W (2 kanały)
    * Moc wyjściowa 90 W (7 kanałów)

Przedwzmacniacz:

    * maksymalne napięcie wyjściowe: 6 V RMS
    * impedancja wyjściowa: <50 Ω
    * THD+N (20 Hz-20 kHz): -100 dB

Pobór mocy:

    * maksymalny: 1,5 kW
    * standby: 0,5 W

Waga:

    * 15,5 kg

Wymiary:

    * szerokość – 435 mm
    * głębokość – 440 mm
    * wysokość – 172 mm 


PRODUKT WYCOFANY Z OFERTY.

 

 


prywatne kino
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.