projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna


» produkty » Amplitunery » klasa wyższa
 ARCAM DIVA AVR350
klasa wyższa
7 kanałowy, audiofilski amplituner A/V o mocy 100W na kanał. Przełącznik HDMI, konwersja sygnałów analogowych na format YUV, RGB.

Amplituner ARCAM Diva AVR350

Ten produkt to dynamit!

Jak żaden inny potrafił wypełnić lukę pomiędzy amplitunerami wielokanałowymi a systemami stereo. Jest odpowiedzią na wołania miłośników kina szukających jednocześnie sprzętu na którym można posłuchać kolekcji płyt CD. Biorąc pod uwagę jego melodyjność i zamiłowanie do dźwięku Arcam AVR350 nie ma sobie równych. Identycznie jak w przypadku młodszego brata, AVR280 – Arcam nie poraża nas niezliczonymi funkcjami i opcjami (których i tak zapewne byśmy nie używali) a koncentruje się na tym co najważniejsze i na czym najlepiej się zna – na wysokiej jakości dźwięku.

Inżynierowie podczas konstrukcji AVR350 zastosowali rozwiązania i doświadczenia zdobyte podczas opracowania najwyższych modeli z serii FMJ. Jest to jedyny produkt z serii DIVA, który posiada rozwiązania z profesjonalnych serii. W modelu AVR350 zastosowano m.in. technologię „Mask of silence” oraz "Stealth Mat”. Produkt ten zbliża się poziomem i jakością oferowanego dźwięku do konstrukcji dzielonych.

Główne różnice pomiędzy AVR280 a AVR350 polegają m.in. na tym, że 350 posiada całkowicie inną konstrukcję. Ma wyższa moc na kanał, a co najważniejsze posiada rozwiązania zaczerpnięte z najwyższej serii Arcam FMJ (referencyjna).

Inżynierowie wyposażyli AVR350 w rozwiązania stosowane w oddzielnych komponentach: przedwzmacniacz i końcówka mocy. Tym sposobem amplituner nabrał cech rozwiązań High Endowych.
- Zastosowanie na pre-ampie przetworników Burr Brown OP2134 wziętej z procesora AVP 700
- zastosowanie technologii "Mask of silence" i "Stealth Mat" - stosowanej do tej pory tylko w modelach FMJ (FMJ AV9) Tego typu rozwiązań nie stosuje się w budżetowych liniach produktów.

Jest to nasza rekomendacja i propozycja dla wszystkich szukających dobrego brzmienia.

  • Najlepiej brzmiący kiedykolwiek amplituner firmy Arcam, dostarczający audiofilską jakość brzmienia dla dźwięku stereo i wielokanałowego
  • 7 x 100 watów na każdy kanał stałej mocy niezależnie od ilości podłączonych głośników ( w odsłuchu wielokanałowym) 2 x 120 wat na kanał w odsłuchu stereo
  • Druga strefa działająca niezależnie plus port RS232 dla instalacji multiroomowych
  • Nowy toroidalny transformator dla poprawy jakości niskich częstotliwości
  • zastosowanie technologii "Mask of silenie" i "Stealth Matt" - stosowanej do tej pory tylko w modelach FMJ
  • Zastosowanie na pre-ampie przetworników Burr Brown OP2134 wziętej z procesora AVP 700

 


Amplituner Arcam AVR350 jest genialnym połączeniem wysokiej klasy wzmacniacza stereo z procesorem dźwięku przestrzennego. Jest pomostem pomiędzy bardzo drogimi amplitunerami klasy High End, a sprzętem w przystępnej cenie.

Oto fragment niezwykle entuzjastycznej recenzji AVR350, jaka ukazała się na łamach magazyni Widescreen Review:

"Arcam AVR350 jest bez wątpienia najlepiej brzmiącym amplitunerem i procesorem jaki kiedykolwiek testowałem, niezależnie od ceny. Posiada znaczną przewagę nad doskonałym już AVR300, a nawet nad wszystkimi amplitunerami, jakie wcześniej miałem w swoich rękach, nawet tych kosztujących znacznie więcej pieniędzy. Różnica pomiędzy AVR350 a konkurencją jest olbrzymia. Rozmach z jaką AVR350 bije na głowę swoich rywali jest niesamowity, obejmuje ona m.in. transparentność, czystość, przestrzenność, tworzenie sceny, oraz wiele, wiele innych aspektów dźwięku. Asem w rękawie jest genialna implementacja Dolby Pro Logic II, która skutecznie leczy niedoskonałości dźwięku przestrzennego na jaką cierpią inne amplitunery. Potrafi otworzyć całkowicie nowy świat doznań dźwiękowych."RECENZJE
amplituner Arcam Diva AVR250Recenzja Arcam AVR350 w Home Theater & Sound (oryginalna w języku angielskim)
amplituner Arcam Diva AVR250Test amplitunera Arcam AVR350 w HI-Fi Choice (oryginalna w języku angielskim)

PRODUKT WYCOFANY
Następcą został amplituner Arcam AVR600


 


cena: kontaktsim2 multi-room
kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Zajmujemy się projektowaniem, integracją oraz instalacją wszystkich form nowoczesnych technologii, począwszy od kina domowego, audio i video poprzez systemy sterowania oświetleniem i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Działamy zarówno na terenie samego Wrocławia jak i całego kraju. Naszymi partnerami są renomowani producenci. Projektory: Sim2, Runco, Digital Projection, Epson. Ekrany: Stewart Filmscreen, Adeo, Projecta, farby Screen Goo. Elektronika: Arcam, Denon, Nad, Parasound, Ada, Anthem. Multiroom: Russound, Nuvo, Netstreams, Xantech, Imerge. Sterowanie: Crestron, Cue, AMX, Philips Pronto. Głośniki: Triad, Polk Audio, Tru Audio, Velodyne, Speakercraft, Russound, Focal, Usher oraz wiele innych. Systemy kinowe JBL Synthesis oraz Genelec. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.