projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna


» produkty » Amplitunery » klasa średnia
 ARCAM DIVA AVR280
klasa średnia
7 kanałowy amplituner A/V o mocy 80W na kanał wyposażony w komplet dekoderów dźwięku przestrzennego, wejścia HDMI.

Arcam AVR280 to całkowicie nowa konstrukcja stworzona z myślą o kinie domowym. Siedmiokanałowy wzmacniacz kinowy należy do serii Arcam Diva. Urządzenie w swojej cenie wyróżnia się na tle konkurencji pozostawiając ją daleko w tyle jeśli tylko skupimy się na dźwięku.

AVR280 oferuje 7 kanałów o mocy 80 watt każdy oraz co niezwykle istotne 100 watów przy odsłuchu stereo. Jak żaden inny amplituner dostarcza audiofilską jakość dźwięku, znaną i cenioną z najlepszych konstrukcji stereo. Logo firmy Arcam zobowiązuje...

Użyte komponenty są możliwie najlepszej jakości jaką można było tylko zastosować w tym przedziale cenowym. Nowoczesny design sprawia, że urządzenie nie tylko brzmi, ale również wygląda doskonale. Produkt klasy AVR280 może być punktem odniesienia dla innych konstruktorów i inżynierów, jaką jakość można osiągnąć zamykając się w kwocie 5 000 zł. Maniacy kina domowego będą poruszeni ekspresją i dynamiką, a audiofile zachwycą się delikatnością i detalicznością przekazu, dzięki najkrótszej i najprostszej zarazem drodze sygnału analogowego. Arcam AVR280 potrafi rozkochać w sobie zarówno amatora dobrego dźwięku, jak i wymagającego audiofila o ograniczonym budżecie.

Z całą pewnością Arcam nie jest "naładowany" zaawansowanymi układami cyfrowymi i systemami poprawy obrazu jak to ma miejsce w produktach japońskich, jednak pod względem generowanej sceny muzycznej znajduje się i całe kilometry przed konkurencją. Jeśli zatem liczy się dla Ciebie przede wszystkim dźwięk - ten produkt jest dla Ciebie. Amplituner ten spełni oczekiwania wymagających użytkowników. Dla osób szukających bezkompromisowych rozwiązań w przyzwoitej cenie, pozostaje wyższy model Arcam AVR350.

Najważniejsze dane amplitunera:

  • 7 x 80 wat ciągłej mocy na kanał przy odsłuchu wielokanałowym
  • Wbudowany dekoder Dolby Digital EX, Dolby ProLogic IIx, DTS ES, DTS 24/96
  • 2 wejścia/1 wyjście HDMI
  • Konwersja video (z kompozyt lub S-video do komponent / RGB-C)
  • Audiofilska jakość dźwięku zarówno z DVD jak i CD
  • Wyjście na drugą strefę zarówno dla audio jak i video
  • Funkcja Lip-Sync – zapewniająca perfekcyjne zgranie obrazu ze ścieżką dźwiękową filmu
  • Tuner FM/AM z RDS
  • Port RS232
  • Doskonały partner dla odtwarzaczy DVD Diva DV135/DV137

Amplituner Arcam AVR280 został przetestowany w magazynie HomeCinemaChoice, gdzie otrzymał wyróżnienie:

"Arcam AVR280 jest wspaniałym amplitunerem. Jeśli nie interesują Cię takie wodotryski jak skalowanie sygnału przez HDMI, czy autokalibracja, poziom dźwięku w kinie czy stereo można porównywać do najlepszych zintegrowanych konstrukcji w tej cenie."

Amplituner Arcama został także przetestowany w czerwcowym numerze AudioVideo. Oto fragmenty recenzji: 

"
Arcam, słuchany w pierwszej kolejności, bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Nie spodziewałem się tak otwartego i przejrzystego brzmienia z amplitunera audio-video. 

... brzmienie zaskakuje energetycznością średnich tonów, brakiem wyostrzenia lub - przeciwnie - ściemnienia barwy, spotykanym u konkurencji. 

Niemal przez cały czas trwania odsłuchów nie chciało mi się wierzyć, że tak dobrze może brzmieć amplituner za około 5000zł. Pod względem tonalnym, Arcam jest bliski neutralności. Bardzo dobre oceny zbiera również bas. Niskie tony są wyjątkowo prężne i wartkie. W połączeniu z bezpośrednią, niezaowalowaną średnicą skutkuje to ponad przeciętną rytmicznością przekazu.

Konkluzja

Arcam AVR280 nie jest adresowany do tych, którzy przykładają dużą uwagę do wyposażenia, czy też traktują amplituner AV jako jednostkę centralną nowoczesnego kina domowego z licznymi źródłami sygnału.
... AVR280 to jeden z najlepiej brzmiących amplitunerów na rynku. W parze z niedrogim odtwarzaczem DVD podłączonym cyfrowo zapewnia dźwięk na poziomie dobrych zestawów audiofilskich z pogranicza kategorii C i B. A to już naprawdę coś."
 

RECENZJE
amplituner Arcam Diva AVR250Przeczytaj obszerne fragmenty recenzji AVR280 w AudioVideo
amplituner Arcam Diva AVR250Recenzja Arcam AVR280 w Home Cinema Choice (PDF, wersja w języku angielskim)

 


cena: kontaktsim2 multi-room
kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Zajmujemy się projektowaniem, integracją oraz instalacją wszystkich form nowoczesnych technologii, począwszy od kina domowego, audio i video poprzez systemy sterowania oświetleniem i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Działamy zarówno na terenie samego Wrocławia jak i całego kraju. Naszymi partnerami są renomowani producenci. Projektory: Sim2, Runco, Digital Projection, Epson. Ekrany: Stewart Filmscreen, Adeo, Projecta, farby Screen Goo. Elektronika: Arcam, Denon, Nad, Parasound, Ada, Anthem. Multiroom: Russound, Nuvo, Netstreams, Xantech, Imerge. Sterowanie: Crestron, Cue, AMX, Philips Pronto. Głośniki: Triad, Polk Audio, Tru Audio, Velodyne, Speakercraft, Russound, Focal, Usher oraz wiele innych. Systemy kinowe JBL Synthesis oraz Genelec. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.