» produkty » Amplitunery » procesory / przedwzmacniacze
 Ada Cinema Rhapsody Mach IV-B
klasa high-end
Ada Rhapsody Mach IV to jedyny w swojej klasie przedwzmacniacz do kina domowego. Obsługuje wszystkie najnowsze formaty Blu-ray, takie jak Dolby TrueHD, DTS-HD Audio Master i Multi-Channel PCM. Posiada niezwykłą ilość wejść, a dzięki najnowocześniejszej technologii, dostarcza bezkompromisową jakość audio i wideo. Posiada wbudowany equalizer parametryczny z oprogramowaniem Trinnov EQ.

Procesor audio-wideo Cinema Rhapsody Mach IV-B to topowy przedwzmacniacz kinowy od Audio Design Associates. Posiada on 8 wejść HDMI, 8 wejść analogowych audio, 8 cyfrowych wejść audio i 8-kanałowe obejście analogowe. Znajdziemy tu też podwójne, lustrzane wyjście HDMI odróżniające przedwzmacniacz HD Cinema Rhapsody Mach IV-B od innych przedwzmacniaczy na rynku. Główna różnica, która pojawiła się w wersji „B” (jak Balanced) procesora to zbalansowane wyjścia audio.

Procesor audio-wideo ADA Rhapsody Mach IV odtwarza wszystkie ostatnie formaty Blu-ray, takie jak Dolby TrueHD, DTS-HD Audio Master i Multi-Channel PCM. Te bezstratne nieskompresowane formaty na wysokiej rozdzielczości płytach Blu-ray brzmią niesamowicie odsłuchane na Ada Rhapsody Mach IV-B. Podobnie jak wideo w rozdzielczości HD, jest zauważalnie lepsze niż zwykłe DVD, tak  wysokiej rozdzielczości audio jest drastycznie lepsze niż zwykły dźwięk 5.1 lub 7.1 surround. Wyraźnie da sięodczuć, ze jest to przedwzmacniacz HD, jeśli raz odsłuchacie HD audio na Blu-ray na ADA Rhapsody to już nigdy nie będziecie chcieli wrócić do zwykłych DVD. Od filmów do seriali, od albumów do koncertów, wszystko wygląda, a co ważniejsze brzmi lepiej na Blu-ray i Ada Mach IV. Oczywiście procesor audio-wideo Rhapsody Mach IV-B zawiera również formaty dekodowania standardowych formatów, takich jak Dolby, DTS czy THX, jak i niektóre zastrzeżone formaty  muzyki i TV.

Jak przystało na topowy przedwzmacniacz kinowy na rynku, ADA Cinema Rhapsody posiada niebywałą liczbę funkcji, dzięki czemu może zostać jedynym kontrolerem kina w naszym domu. Oprócz prostego i funkcjonalnego przedniego panelu i obfitości złączy kontrolnych, procesor audio-wideo ADA Rhapsody Mach IV posiada dwie zwrotnice basowe, jedną w domenie cyfrowej procesora DSP i jedną w domenie analogowej. Pozwala to procesorowi Rhapsody Mach IV na pracę z głośnikami pełnozakresowymi takimi jak np. Procella Audio P815, pozwalając im odtwarzać informacje z zakresu niskich częstotliwości, jednocześnie przekazując je do subwoofera. Subwoofer odtwarza dźwięki z niskich częstotliwości (basowe) przeznaczone dla wszystkich kanałów, podczas gdy pozostałe kanały odtwarzają niskie częstotliwości dla nich przypisane w materiale audio. To jedyne tego typu rozwiązanie spotykane w procesorach kina domowego, gdzie nie jesteśmy zmuszeni do przesyłania niskich zakresów dźwięku do odtwarzania subwooferowi. Dzięki temu przedwzmacniacz HD ADA Rhapsody Mach IV-B pozwala na zastosowanie najlepszych głośników w waszym systemie audio bez potrzeby pójścia na kompromis w gestii jakości audio.

Procesor audio-wideo ADA Rhapsody Mach IV pozwala również na zaawansowaną korekcję akustyki pomieszczenia, dzięki zastosowaniu parametrycznego equalizera wielopasmowego oraz najnowocześniejszego oprogramowania Trinnov EQ system.

Specyfikacja (ang.):

 • Dolby TrueHD & DTS HD Master Audio
 • Multi-Channel (192KHz/24 Bit) PCM Audio
 • Full 7.1 EX/ES, THX Ultra 2, Dolby Pro Logic IIx, DTS Neo 6
 • 8 HDMI Inputs with HDMI Equalization Settings per input
 • 2 (Dual) Mirror HDMI Outputs with HDMI Equalization Settings
 • Parametric Multi-Band Equalizer
 • 8 Stereo Analog Audio Inputs
 • 6 Digital Audio Coaxial Inputs
 • 2 TOS-Link Optical Digital Audio Inputs
 • 8 Channel DVD Audio/SACD Input With Bass Filters
 • 8 Composite Video Inputs
 • 8 S-Video Inputs
 • 8 Component Video Inputs
 • Analog And Digital Audio Record Outputs (2nd Zone)
 • 2 Main And 2 Record (2nd Zone) Composite Video Outputs
 • 2 Main Component Video Outputs
 • Rear Panel Ethernet Connection (ADA Net)

cena: kontakt

Zobacz inne produkty:

Ada Suite 7.1 HD
Marantz MM8077
Parasound 5250


.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Projekt, instalacja oraz kalibracja systemów audio i video - to obszary naszego działania. Projekt i budowa kina, prywatna / domowa sala kinowa, projekt multiroom - nagłośnienie domu, systemu sterowania - to tylko kilka z naszych propozycji. Wykonujemy adaptacje akustyczne wraz z pomiarami i kalibracją systemów nagłoœśnienia. Bazujemy w oparciu o standardy i procedury obowiązujące profesjonalistów CEDIA, HAA oraz THX. Domowa sala kinowa powinna być przemyœślana pod kątem akustyki, obsługi, posiadać wygodne fotele kinowe oraz obraz zapewniający wrażenia lepsze niż w kinie.