projektory ekrany Wrocław kino domowe multiroom Subskrybuj kanał RSS CINEMATICinstalacje av kina multiroom instalacja kina domowego Wrocław
instalacja audio-wizualna


 Obsługa serwera muzycznego Russound SMS3 za pomocą panela dotykowego Philips Prontosms3-pronto
 
Wstęp

Niniejszy opis dotyczy obsługi serwera muzycznego Russound SMS3 przy pomocy panelu dotykowego Philips Pronto TSU9600/TSU9800. Serwer muzyczny SMS3 firmy Russound  pozwala na gromadzenie i zarządzanie plikami  muzycznymi. Umożliwia łatwy dostęp do płytoteki z praktycznie każdego miejsca w domu.

Muzyka może trafić do pamięci odtwarzacza na 2 sposoby: 
      - poprzez wgranie z dowolnego komputera podłączonego do tej samej sieci co serwer muzyczny muzyki w formacie mp3 lub bezstratnym,
      - poprzez włożenie oryginalnej płyty CD audio na tackę urządzenia i uruchomienie programu wykonania kopii w zadeklarowanej przez siebie jakości dźwięku (stratnej lub bezstratnej).
Każdy album wgrany do Russound SMS3 posiada dokładny opis umożliwiający zlokalizowanie muzyki wedle: okładki, artysty, tytułu płyty oraz gatunku muzyki. W ten sposób osoby zainteresowane odnalezieniem konkretnego artysty czy albumu w szybkim czasie będą w stanie zlokalizować swój cel.

Standardowo obsługa serwera muzycznego możliwa jest poprzez dołączony pilot na podczerwień oraz panel systemu multiroom firmy Russound pracujący w systemie RNET. W celu obejrzenia okładek zgromadzonych albumów, oba warianty wymagają podłączenia jednostki SMS3 do źródła obrazu np. komputera lub telewizora lub klawiatury ściennej. Dzięki specjalnie napisanej aplikacji, obsługa serwera Russound SMS3 możliwa jest również przy pomocy  panelu dotykowego Philips Pronto TSU9600/9800. Philips Pronto TSU9800 to zaawansowane urządzenie umożliwiające zdalne zarządzanie wszelkimi urządzeniami audio-video oraz automatyki domowej sterowanymi poprzez podczerwień oraz protokół RS232. Aby sterować danym urządzeniem/systemem nie trzeba mieć go w zasięgu pilota dotykowego, tak jak jest to w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Dzięki temu można usunąć z pola widzenia użytkowników wszystkie urządzenia, którymi chcemy sterować i przenieść je do specjalnego pomieszczenia technicznego, przez co nie ingerują w estetykę wnętrza.

Po zaprogramowaniu panelu dotykowego Philips Pronto, serwer muzyczny Russound SMS3 zyskuje na prostocie obsługi i komforcie użytkowania. Na ekranie pilota zyskujemy pełen podgląd zawartości i możliwość obsługi jednostki SMS3. Bez  podchodzenia do panelu ściennego oraz bez uruchamiana TV, staje się możliwe przeglądanie zawartości serwera po okładkach albumów, tytułach, nazwach zespołów, gatunkach muzycznych itp. W błyskawiczny sposób nie tylko możemy przeglądnąć całą płytotekę, ale także wybrać ulubiony utwór muzyczny. To wszystko dostępne jest z wygodnego fotela lub łóżka.

Komunikacja pomiędzy panelem Pronto a serwerem muzycznym odbywa się po WiFi, stąd panel nie musi znajdować się w pobliżu obsługiwanego urządzenia. Z każdego miejsca w domu objętego zasięgiem sieci bezprzewodowej, możemy zarządzać kolekcją muzyki. Ponadto system ten umożliwia odtworzenie trzech różnych wykonawców równocześnie w trzech niezależnych strefach naszego systemu multiroom. Dla przykładu dzieci słuchają swojego ulubionego artystę w pokoju zabaw, Pani domu swojego idola w salonie, a Pan domu ulubionego zespołu w garażu. Wszystko odbywa się niezależnie.
 
 
Obsługa
  
W celu rozpoczęcia odsłuchu muzyki zgromadzonej w naszej bazie, wybieramy ikonę serwera MP3 na panelu dotykowym. Po chwili pojawia się plansza umożliwiająca przeglądanie biblioteki muzycznej według:  nazwy wykonawców, albumów, internetowych stacji radiowych oraz gatunków muzycznych. (rys.1). Po wybraniu danej kategorii przeszukiwania informacje wyświetlane są w porządku alfabetycznym (a-z).
 
 


(kliknij aby powiększyć)

Rys.1. Ekran wyboru sposobu sortowania zawartości serwera muzycznego
 
 
Przykładowe przeglądanie zawartości archiwum przedstawiają rysunki 2, 3 i 4.
 
 


(kliknij aby powiększyć)

Rys.2. Zawartość serwera muzycznego posortowana alfabetycznie według nazw albumów

 
 


(kliknij aby powiększyć)

Rys.3. Zawartość serwera muzycznego posortowana według tematów
 
 
Po dokonaniu wyboru sposobu sortowania po nazwach wykonawców, pojawi się lista artystów uszeregowana według alfabetu. Do poruszania się po menu służy scroll - kółko nawigacyjne znajdujące się po prawej stronie panelu (rys.4). Obraca się ono dookoła umożliwiając tym samym przemieszczanie się w górę (ruch w lewo) i w dół (ruch w prawo) po liście. Wybór artysty zatwierdzamy przyciskiem OK, znajdującym się wewnątrz kółka obrotowego lub poprzez dotknięcie palcem w panel dotykowy w miejscu wybranej opcji (rys.5).
 
 


(kliknij aby powiększyć)

Rys.4. Wybór wykonawcy za pomocą scrolla
 
 
 


(kliknij aby powiększyć)

Rys.5. Wybór wykonawcy przy pomocy panelu dotykowego
 
 
Po zadeklarowaniu, jakiego artysty mamy ochotę posłuchać, na ekranie wyświetli nam się lista wszystkich albumów wykonawcy znajdujących się w naszych zbiorach (rys.6). Nasz wybór potwierdzany jest w identyczny sposób jak poprzednio - przy pomocy scrolla (zatwierdzamy przyciskiem OK) lub wskazanie na panelu dotykowym.
 
 


(kliknij aby powiększyć)

Rys.6. Widok listy albumów danego wykonawcy
 
 
Wybranie nazwy albumu muzycznego spowoduje  wyświetlenie się na ekranie listy utworów wchodzących w skład płyty (rys.7).
 
 


(kliknij aby powiększyć)

Rys.7. Widok listy utworów znajdujących się na danym albumie
 
 
Zatwierdzając żądany utwór muzyczny, natychmiast rozpocznie się jego odtwarzanie (rys.8).
 
 


(kliknij aby powiększyć)

Rys.8. Ekran odtwarzacza
 
 
Na ekranie pojawi się plansza informująca nas o dokonanym wyborze – aktualnie odtwarzanym artyście, albumie, utworze i gatunku muzycznym. Oprócz informacji podstawowych zostanie wyświetlona okładka wybranej płyty.

Przyciski nawigacyjne znajdujące się na ekranie umożliwiają chwilowe zatrzymanie odtwarzanego utworu, wznowienie odtwarzania, a także szybkie przeskoczenie do poprzedniego lub następnego utworu na płycie.

Za każdym razem jeśli użytkownik zechce wrócić do poprzedniego ekranu, używamy przycisku BACK na panelu dotykowym lub przycisku strzałki (rys.9).
 
 


(kliknij aby powiększyć)

Rys.9. Przyciski służące do powrotu do poprzedniego menu
 
 
Powrót do menu głównego jest możliwy z dowolnego miejsca, używając przycisk HOME (rys.10):
 
 


(kliknij aby powiększyć)


Rys.10. Przycisk służący do powrotu do menu głównego

 

 pronto-TSU9800          Zapoznaj się z urządzeniem Philips Pronto TSU 9800

 

 russound-sms3       Przeczytaj więcej o serwerze muzycznym Russound SMS3
sim2 multi-room
kino domowe multiroom sterowanie Wrocław
ekrany multiroom Wrocław Projektory
ekrany
projektor wrocław
Wrocław instalacje, kino domowe
.: programowanie & grafika: e-technologie.pl
Zajmujemy się projektowaniem, integracją oraz instalacją wszystkich form nowoczesnych technologii, począwszy od kina domowego, audio i video poprzez systemy sterowania oświetleniem i inteligentnego budynku. Firma Cinematic dostarcza rozwiązania dla klientów indywidualnych i komercyjnych. Oferta obejmuje nagłośnienie audio, multiroom, kino domowe, sale konferencyjne, salki szkoleniowe, automatyka domowa - inteligentny dom, dystrybucja sygnału audio-video, sterowanie oświetleniem, systemy sterowania, sprzedaż urządzeń av, instalacja oraz programowanie. Działamy zarówno na terenie samego Wrocławia jak i całego kraju. Naszymi partnerami są renomowani producenci. Projektory: Sim2, Runco, Digital Projection, Epson. Ekrany: Stewart Filmscreen, Adeo, Projecta, farby Screen Goo. Elektronika: Arcam, Denon, Nad, Parasound, Ada, Anthem. Multiroom: Russound, Nuvo, Netstreams, Xantech, Imerge. Sterowanie: Crestron, Cue, AMX, Philips Pronto. Głośniki: Triad, Polk Audio, Tru Audio, Velodyne, Speakercraft, Russound, Focal, Usher oraz wiele innych. Systemy kinowe JBL Synthesis oraz Genelec. Nasza firma zrzeszona jest w organizacji ISF, ponadto posiadamy liczne certyfikaty potwierdzające zdobytą przez nas wiedzę i doświadczenie. Publikujemy artykuły i recenzje w prasie specjalistycznej i kolorowej.